ACTION Team
Ве молиме да се регистрирате !!
РЕГИСТРИРАЊЕТО ТРАЕ 1 Минута а тоа на нас многу ни значи !!

ACTION Team


 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Добредојде на ..ACTION Team Форумот Гостин
,Се Надеваме дека ќе уживате во содржината!За само 50 постови добивате МОДЕРАТОР!!!

Share
 

 Или-Или

Go down 
АвторПорака
T1g3R^Број на мислења : 32
Join date : 2010-05-23

Или-Или Empty
ПишувањеПредмет: Или-Или   Или-Или I_icon_minitimeНед Мај 23, 2010 9:08 pm

Вака сега, вие давате две можности, односно две слични или спротивни работи, па следниот членува избира една од можностите (што преферира) па после тој дава можност итн...

на пример: Црно или Бело
Чај или Кафе
Рок или Рап
Нокиа или Самсунг


еве јас почнувам....

Милан-Барса
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sonny*dareБрој на мислења : 97
Join date : 2010-05-17

Или-Или Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или-Или   Или-Или I_icon_minitimeНед Мај 23, 2010 10:50 pm

BARCA

CS ili DOTA?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
XorTre[R]
Administrator
Administrator
XorTre[R]

Број на мислења : 51
Join date : 2010-05-22
Age : 23
Местолокација : Кичево

Или-Или Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или-Или   Или-Или I_icon_minitimeНед Мај 23, 2010 11:38 pm

CS

Фудбал или Кошарка?


_______________________________
Или-Или Ubd6821
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
T1g3R^Број на мислења : 32
Join date : 2010-05-23

Или-Или Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или-Или   Или-Или I_icon_minitimeПон Мај 24, 2010 7:36 am

Фудбал хД

Српска музика или македонска хД
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
XorTre[R]
Administrator
Administrator
XorTre[R]

Број на мислења : 51
Join date : 2010-05-22
Age : 23
Местолокација : Кичево

Или-Или Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или-Или   Или-Или I_icon_minitimeПон Мај 24, 2010 1:15 pm

српска Laughing

Администратор или Модератор?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
T1g3R^Број на мислења : 32
Join date : 2010-05-23

Или-Или Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или-Или   Или-Или I_icon_minitimeПон Мај 24, 2010 1:32 pm

модератор
коњ или магаре
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
XorTre[R]
Administrator
Administrator
XorTre[R]

Број на мислења : 51
Join date : 2010-05-22
Age : 23
Местолокација : Кичево

Или-Или Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или-Или   Или-Или I_icon_minitimeПон Мај 24, 2010 3:46 pm

ни едното ни другото

Кур или Пичка?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
wpadmin

wpadmin

Број на мислења : 142
Join date : 2010-05-17
Age : 24
Местолокација : Скопје-Ченто!!

Или-Или Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или-Или   Или-Или I_icon_minitimeВто Мај 25, 2010 9:40 am

ни едното ни другото

ПРО или БОТ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://action-team.tk
XorTre[R]
Administrator
Administrator
XorTre[R]

Број на мислења : 51
Join date : 2010-05-22
Age : 23
Местолокација : Кичево

Или-Или Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или-Или   Или-Или I_icon_minitimeВто Мај 25, 2010 12:18 pm

ПРО нормално мислам ...

БМВ или АУДИ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sonny*dareБрој на мислења : 97
Join date : 2010-05-17

Или-Или Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или-Или   Или-Или I_icon_minitimeВто Мај 25, 2010 5:42 pm

BMW

кур na reso ili pi4ka na pezo?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
wpadmin

wpadmin

Број на мислења : 142
Join date : 2010-05-17
Age : 24
Местолокација : Скопје-Ченто!!

Или-Или Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или-Или   Или-Или I_icon_minitimeВто Мај 25, 2010 6:09 pm

Првото .........
а ја сакаш или не?

-SonnnY Ќе се тргне АДМИНИСТРАТОР од ФОРУМОТ Привремено Поради ГОЛЕМИ Пцофки ..
СЕГА ЗА СЕГА ЌЕ БИДЕ Модератор!

ПОЗДРАВ!

_______________________
ACTION Gaming : 78.46.94.162:27028 COME & PLAY !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://action-team.tk
Sponsored content
Или-Или Empty
ПишувањеПредмет: Re: Или-Или   Или-Или I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Или-Или
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ACTION Team :: ЗАБАВА :: СПАМ-
Отиди до: