ACTION Team
Ве молиме да се регистрирате !!
РЕГИСТРИРАЊЕТО ТРАЕ 1 Минута а тоа на нас многу ни значи !!

ACTION Team


 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Добредојде на ..ACTION Team Форумот Гостин
,Се Надеваме дека ќе уживате во содржината!За само 50 постови добивате МОДЕРАТОР!!!

Share | 
 

 Обврска на еден играч!

Go down 
АвторПорака
wpadmin

avatar

Број на мислења : 142
Join date : 2010-05-17
Age : 24
Местолокација : Скопје-Ченто!!

ПишувањеПредмет: Обврска на еден играч!   Вто Мај 18, 2010 12:27 pm

1. Да игра тимски;
2.Да го проверува секое штек место;
3.Ако нема некој пари за пушка нека напише "DROP";
4.Кога ке се каже ECO никој ништо да не купува ;
5.Кога ке се каже Full се купува све бомби и деф;
6.Ако се каже RUSH тогаш одат сите , евентуално само 1 може да чува грб ;
7.Играч кој има C4 не треба да води ама не треба ни да биде последен ;
8.Ќе се поштуваат противниците и ако се PRO, и ако се ботови;
9.На сервер се доага минимум 5минути пред натпреварот !;
10.Секогаш пред cw да се дојде на TEAMSPEEK !!!


ПРАВИЛА!!!


1.Можете да играте само за овој клан (може да играте и за други кланови , доколку сте лидери на некој клан или ако им фали играч...)

2.Активноста на форумот е обврска !

3.Сите мораате да имате msn, за да може да комуницираме !

4.Сите морате да имате VENTRILO ili TS (Team Speek ) за да комуницираме на мечот

5.Микрофонот е задолжителен !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://action-team.tk
 
Обврска на еден играч!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ACTION Team :: НАШИОТ КЛАН :: Правила за да бидеш во Muva41.tEAM-
Отиди до: