ACTION Team
Ве молиме да се регистрирате !!
РЕГИСТРИРАЊЕТО ТРАЕ 1 Минута а тоа на нас многу ни значи !!

ACTION Team


 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Добредојде на ..ACTION Team Форумот Гостин
,Се Надеваме дека ќе уживате во содржината!За само 50 постови добивате МОДЕРАТОР!!!

Share
 

 ве молам

Go down 
АвторПорака
T1g3R^Број на мислења : 32
Join date : 2010-05-23

ве молам Empty
ПишувањеПредмет: ве молам   ве молам I_icon_minitimeВто Мај 25, 2010 7:20 pm

ве молам посетете го линкот мозе ке добиеме сервер :
http://www.raserv.org/pwn.php?ID=267 фала ви многу !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
wpadmin

wpadmin

Број на мислења : 142
Join date : 2010-05-17
Age : 24
Местолокација : Скопје-Ченто!!

ве молам Empty
ПишувањеПредмет: Re: ве молам   ве молам I_icon_minitimeВто Мај 25, 2010 9:17 pm

Значи Појасни ни го тоа можеби ќе добиеме сервер ...
Free или 5евра 32 слота .. ние би можеле да плаќаме ... парите не ни се проблем.. ако е Free тоа за тебе повеќе поени ако освоиш нека ни даат еден Gaming
па после ние ќе си плаќаме Дд2&ИнФ ако има играчи секако на серверот GAMING ќе одвориме и DM-Deathmatch , GG-GunGame , Awp
исто така можеме и да си земеме ClanWar сервер .. но сега за сега не ни е потребно .. имаме TABU Clan War ... но во иднина ќе се потрудиме да собираме средства да плаќаме и CLAN WAR ..

ПОЗДРАВ!!

_______________________
ACTION Gaming : 78.46.94.162:27028 COME & PLAY !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://action-team.tk
Sonny*dareБрој на мислења : 97
Join date : 2010-05-17

ве молам Empty
ПишувањеПредмет: Re: ве молам   ве молам I_icon_minitimeСре Мај 26, 2010 9:40 am

Abe kako da ne..ne trebaat 2 gaming ..za 4-5 dena stiga we GAMING od element.......A za cw server....ke zimame od drugo mesto...bi sakal isto od element mnogu se eftini...a za gaming..a ako ima igrachi bi mozelo da zememe i edno DD2ONLY i CW pa da napravime nesto Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
wpadmin

wpadmin

Број на мислења : 142
Join date : 2010-05-17
Age : 24
Местолокација : Скопје-Ченто!!

ве молам Empty
ПишувањеПредмет: Re: ве молам   ве молам I_icon_minitimeСре Мај 26, 2010 10:13 am

Значи ТОА ГО РЕКОВ И ЈАС .. АКО СЕ ПОКАЖЕ ЗАЕНТИРЕСИРАНОСТ ЌЕ ОТВОРИМЕ ПОВЕЌЕ СЕРВЕРИ ! ПОЗДРАВ!

_______________________
ACTION Gaming : 78.46.94.162:27028 COME & PLAY !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://action-team.tk
wpadmin

wpadmin

Број на мислења : 142
Join date : 2010-05-17
Age : 24
Местолокација : Скопје-Ченто!!

ве молам Empty
ПишувањеПредмет: Re: ве молам   ве молам I_icon_minitimeСре Мај 26, 2010 10:14 am

Иначе подбро е да земеме од овде бидејки е 5евра=300 ден а ние 600 ќе плаќаме т.е 555
овде е 300 ден 32 слота а на елемент 555 26!
ЌЕ РАЗМИСЛИМЕ СЕПАК!

_______________________
ACTION Gaming : 78.46.94.162:27028 COME & PLAY !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://action-team.tk
Sonny*dareБрој на мислења : 97
Join date : 2010-05-17

ве молам Empty
ПишувањеПредмет: Re: ве молам   ве молам I_icon_minitimeСре Мај 26, 2010 5:38 pm

Awe vekje pravevme muabet i treba da go platime serverot do 1juni i ke ni dadat serverot ova treba da soberes poeni pa da zimas server nikoj ne ti dava za 300 den
i nikoj ne ti dava MIX PACKET Public 32 i CW 12 za 600 denari!!!i kojznae kakva e sigurnosta!!Pa posle zbori.z
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
d1mmYБрој на мислења : 54
Join date : 2010-05-27
Age : 21
Местолокација : Кичево

ве молам Empty
ПишувањеПредмет: Re: ве молам   ве молам I_icon_minitimeЧет Мај 27, 2010 12:31 pm

значи не сум во ваш клан и знам дека не треба да се мешам но ќе ви кажам едно.
доколку ви е серверот од елемент многу сте се зафркнале. Јас и "XorTre[R]" имавме сервер од елемент лагот е преголем и плус што е најважно - елемент немаат хостинг.
елемент ги изнајмува серверите од KGB Hosting Serbia и таму не им плаќа. Затоа е можно како на нашиот сервер. за 10 дена ни го исклучија и повеќе не се пушти.
еве го кико нека даде одговор дали е вистина ова што го кажав. мислам ако немате уште платено пари размислете двапати пред да платите...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
XorTre[R]
Administrator
Administrator
XorTre[R]

Број на мислења : 51
Join date : 2010-05-22
Age : 23
Местолокација : Кичево

ве молам Empty
ПишувањеПредмет: Re: ве молам   ве молам I_icon_minitimeЧет Мај 27, 2010 12:36 pm

значи зедофме со Дими сервер од Елемент T1g3R беше админ мислам може да каже дека од тој еден месец серверо 10 дена беше пуштен а на имејл ни викаа дека ја преместувале машината во Македонија за помалце лаг и 2 недели тоа беше и поќе ни сервер видофме ни ништо Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ве молам Empty
ПишувањеПредмет: Re: ве молам   ве молам I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
ве молам
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ACTION Team :: ЗАБАВА :: СПАМ-
Отиди до: