ACTION Team
Ве молиме да се регистрирате !!
РЕГИСТРИРАЊЕТО ТРАЕ 1 Минута а тоа на нас многу ни значи !!

ACTION Team


 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Добредојде на ..ACTION Team Форумот Гостин
,Се Надеваме дека ќе уживате во содржината!За само 50 постови добивате МОДЕРАТОР!!!

Share
 

 Глупи прашања и уште поглупи одговори!

Go down 
АвторПорака
d1mmYБрој на мислења : 54
Join date : 2010-05-27
Age : 21
Местолокација : Кичево

Глупи прашања и уште поглупи одговори! Empty
ПишувањеПредмет: Глупи прашања и уште поглупи одговори!   Глупи прашања и уште поглупи одговори! I_icon_minitimeПет Мај 28, 2010 11:54 am

Значи пронајдов една форумска игра во која прашуваме нешто а некој одговара и потоа прашува друго прашање.

Пример:
d1mmY : Колку си висок?
XorTre[R] : Три кила! Вие кога бевте?
d1mmY : Утре во вторник! А колку си низок?
...

Поставувајте глупи прашања и добивајте уште поглуп одговор!

Стартување...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
d1mmYБрој на мислења : 54
Join date : 2010-05-27
Age : 21
Местолокација : Кичево

Глупи прашања и уште поглупи одговори! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Глупи прашања и уште поглупи одговори!   Глупи прашања и уште поглупи одговори! I_icon_minitimeПет Мај 28, 2010 11:57 am

За кого навиваш?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
wpadmin

wpadmin

Број на мислења : 142
Join date : 2010-05-17
Age : 24
Местолокација : Скопје-Ченто!!

Глупи прашања и уште поглупи одговори! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Глупи прашања и уште поглупи одговори!   Глупи прашања и уште поглупи одговори! I_icon_minitimeПет Мај 28, 2010 11:29 pm

Навивам за кантер
а ти за колку си висок? xD

_______________________
ACTION Gaming : 78.46.94.162:27028 COME & PLAY !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://action-team.tk
Sonny*dareБрој на мислења : 97
Join date : 2010-05-17

Глупи прашања и уште поглупи одговори! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Глупи прашања и уште поглупи одговори!   Глупи прашања и уште поглупи одговори! I_icon_minitimeСаб Мај 29, 2010 11:59 am

za PC
koga se izgubi kaj se najde?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
d1mmYБрој на мислења : 54
Join date : 2010-05-27
Age : 21
Местолокација : Кичево

Глупи прашања и уште поглупи одговори! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Глупи прашања и уште поглупи одговори!   Глупи прашања и уште поглупи одговори! I_icon_minitimeСаб Мај 29, 2010 12:31 pm

утре во вторник!
пица јадеш?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
wpadmin

wpadmin

Број на мислења : 142
Join date : 2010-05-17
Age : 24
Местолокација : Скопје-Ченто!!

Глупи прашања и уште поглупи одговори! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Глупи прашања и уште поглупи одговори!   Глупи прашања и уште поглупи одговори! I_icon_minitimeСаб Мај 29, 2010 1:10 pm

играм фудбал
а ти кај беше коа се изгуби?

_______________________
ACTION Gaming : 78.46.94.162:27028 COME & PLAY !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://action-team.tk
d1mmYБрој на мислења : 54
Join date : 2010-05-27
Age : 21
Местолокација : Кичево

Глупи прашања и уште поглупи одговори! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Глупи прашања и уште поглупи одговори!   Глупи прашања и уште поглупи одговори! I_icon_minitimeСаб Мај 29, 2010 1:13 pm

во 7.
а бос?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
wpadmin

wpadmin

Број на мислења : 142
Join date : 2010-05-17
Age : 24
Местолокација : Скопје-Ченто!!

Глупи прашања и уште поглупи одговори! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Глупи прашања и уште поглупи одговори!   Глупи прашања и уште поглупи одговори! I_icon_minitimeСаб Мај 29, 2010 1:25 pm

жеден сум бе
а ти имаш домашно немилениче?

_______________________
ACTION Gaming : 78.46.94.162:27028 COME & PLAY !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://action-team.tk
Sonny*dareБрој на мислења : 97
Join date : 2010-05-17

Глупи прашања и уште поглупи одговори! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Глупи прашања и уште поглупи одговори!   Глупи прашања и уште поглупи одговори! I_icon_minitimeНед Мај 30, 2010 12:12 am

ke idam na gosti
bese da dojdes?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
wpadmin

wpadmin

Број на мислења : 142
Join date : 2010-05-17
Age : 24
Местолокација : Скопје-Ченто!!

Глупи прашања и уште поглупи одговори! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Глупи прашања и уште поглупи одговори!   Глупи прашања и уште поглупи одговори! I_icon_minitimeНед Мај 30, 2010 8:49 pm


абе учам сеа ..
абе ти кај беше коа дојдов до кај тебе дома да те прашам за цв ?

_______________________
ACTION Gaming : 78.46.94.162:27028 COME & PLAY !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://action-team.tk
Sponsored content
Глупи прашања и уште поглупи одговори! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Глупи прашања и уште поглупи одговори!   Глупи прашања и уште поглупи одговори! I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Глупи прашања и уште поглупи одговори!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ACTION Team :: ЗАБАВА :: СПАМ-
Отиди до: