ACTION Team
Ве молиме да се регистрирате !!
РЕГИСТРИРАЊЕТО ТРАЕ 1 Минута а тоа на нас многу ни значи !!
ACTION Team
Ве молиме да се регистрирате !!
РЕГИСТРИРАЊЕТО ТРАЕ 1 Минута а тоа на нас многу ни значи !!
ACTION Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ACTION Team


 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез
Добредојде на ..ACTION Team Форумот Гостин
,Се Надеваме дека ќе уживате во содржината!За само 50 постови добивате МОДЕРАТОР!!!

 

 Вицотека

Go down 
АвторПорака
wpadmin

wpadmin

Број на мислења : 142
Join date : 2010-05-17
Age : 26
Местолокација : Скопје-Ченто!!

Вицотека Empty
ПишувањеПредмет: Вицотека   Вицотека I_icon_minitimeВто Мај 18, 2010 5:46 pm

Овде оставајте вицовииии Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://action-team.tk
wpadmin

wpadmin

Број на мислења : 142
Join date : 2010-05-17
Age : 26
Местолокација : Скопје-Ченто!!

Вицотека Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицотека   Вицотека I_icon_minitimeСре Мај 19, 2010 12:04 pm

Станува човек сабајле во паника, доцни на работа. Набрзинка тркнува до кола, сфаќа дека му ја украле. Зема такси, оди на работа ама предоцна - шефот му вика дека поради доцнењето добива отказ. Се враќа дома, ја начекува жената со друг. Решава да се самоубие. Таман да рипне од мост, слуша глас:
- Синко, што планираш да правиш?
Се врти, го гледа Дедо Мраз.
- Да се убијам, доста ми е од се.
- Не е убаво тоа. Јас сум Дедо Мраз и можам да ти исполнам три желби.
- Сакам! Прво, да ме вратиш на работа.
- Средено.
- Да ја најдам колата.
- Средено.
- Да можам да и простам на жена ми.
- Средено, само што ќе се вратиш дома, ќе те моли.
- Фала ти најмногу на свет.
- Нема проблем, само... бидејќи ти исполнив три желби, сакам и ти мене да ми исполниш барем една.
- Кажи, која било.
- Да попушиш.
Клекнува, завршува работа. Дедо Мраз, закопчувајќи си ги панталоните, го прашува?
- Добро синко, а колку години имаш ти?
- 35.
- И уште веруваш во Дедо Мраз?

_ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ _

Си седел некој Македонец во некој локал во Битола и си појадувал тост со маргарин и мармалад кога до него седнал некој Грк кој џвакал мастика. Македонецот го игнорирал но сепак гркот почнал да зборва:
- Еј, вие тука јадите цел леб за појадок ?
- Да.
Гркот направил балонче со мастиката и гордо продолжил:
- Ние не. Јадeме само пола. Останатото го фрламе во корпи за рециклирање и после ви го пуштаме тука во форма на леб за тост.
Македонецот си поќутел. Но гркот упорен продолжил:
- Вие тука го јадeте целиот мармалад?
- Да. - рекол македонецот.
- Ние не. Ние во Грција јадиме свежо овошје. Сите остатоци ги фрламе во канти за рециклирање и ви ги пуштаме тука во форма на мармалад.
На македонецот му пукнал филмот и го прашал гркот:
- Вие ебeте долу во Грција?
- Па се разбира. - рекол гркот.
- И што им правите на кондомите по сексот? - прашал македонецот
- Па ги фрламе, нормално. - одговорил гркот.
На тоа Македонецот му рекол:
- Ние не! Тука во Македонија ги фрламе во корпа ги рециклираме и после ви ги пуштаме во Грција во форма на мастики.

_ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ _

Слонот ја среќава мравката затрчана, jа прашал зошто трчa, а оваа во трк му одговара:
- Ќути не прашувај, некој ја силувал лавицата па сега лавот ги брка сите сомнителни.
_ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ __ _ _ _ _

Кираџија и се обраќа на газдарицата:
- Жал ми е, овој месец нема да можам да ја платам станарината.
- Тоа го рековте и минатиот пат.
- Да го реков и гледате... си го држам зборот!
Вратете се на почетокот Go down
http://action-team.tk
XorTre[R]
Administrator
Administrator
XorTre[R]

Број на мислења : 51
Join date : 2010-05-22
Age : 25
Местолокација : Кичево

Вицотека Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицотека   Вицотека I_icon_minitimeНед Мај 23, 2010 8:18 pm

Другари прават муабет:
- Мора да ја одржуваш кондицијата. Пример баба ми почна да пешачи на 60 години, сега има 94 и сеуште не знаеме каде е.

lol!
Вратете се на почетокот Go down
d1mmYБрој на мислења : 54
Join date : 2010-05-27
Age : 23
Местолокација : Кичево

Вицотека Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицотека   Вицотека I_icon_minitimeПет Мај 28, 2010 12:06 pm

Македонија и Грција биле во војна. На изненадување на цел свет Македонија прва почнала да ја бомбардира Атина, после неколку часа Грција го возвратила ударот. Бидејќи кај нив е криза тие носеле само една помала бомба доволна да сруши мала куќа. Нашле некоја куќа, близу соборниот храм скриена во тесни улички и ја бомбардирале. Другиот ден во сите светски медиуми:
- Вчера во Скопје беше бомбардирана Грчката амбасада!---------------------------------------------------------------------------------------------------
Зошто само дрво пред кафеана знае што значи цврста прегратка?
- Бидејќи секоја пијаница се задржува за него да не падне!
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Малиот Трпе доцнел за училиште, и кога стигнал наставничката го прашува:
- Трпе, зошто доцниш?
- Касно тргнав, наставничке.
- А зошто не тргна порано?
- Касно беше да тргнам порано.
---------------------------------------------------------------------------------------------------[b]
Вратете се на почетокот Go down
d1mmYБрој на мислења : 54
Join date : 2010-05-27
Age : 23
Местолокација : Кичево

Вицотека Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицотека   Вицотека I_icon_minitimeЧет Јун 03, 2010 1:15 pm

Црн Хумор

Знаете како пишуваат смајли децата од Чернобил?

-:===))
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Вицотека Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицотека   Вицотека I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицотека
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ACTION Team :: ЗАБАВА :: Вицотека-
Отиди до: