ACTION Team
Ве молиме да се регистрирате !!
РЕГИСТРИРАЊЕТО ТРАЕ 1 Минута а тоа на нас многу ни значи !!
ACTION Team
Ве молиме да се регистрирате !!
РЕГИСТРИРАЊЕТО ТРАЕ 1 Минута а тоа на нас многу ни значи !!

ACTION Team 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез
Добредојде на ..ACTION Team Форумот Гостин
,Се Надеваме дека ќе уживате во содржината!За само 50 постови добивате МОДЕРАТОР!!!

Видете ги мислењата без одговор
 

НАШИОТ КЛАН

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Правила за да бидеш во Muva41.tEAM

Oва се правилата за влез во кланот...
Модератори: Admin, Администратори
11Обврска на еден ...
Вто Мај 18, 2010 12:27 pm
wpadmin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Пријавување за влез во клан...

TУКА ПРИЈАВЕТЕ СЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ТИМОТ
Модератори: Admin, Администратори
11Пријави
Вто Мај 18, 2010 12:29 pm
wpadmin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Членови на кланот

Да ви ги представам сегашните ЧЛЕНОВИ на кланот
Модератори: Admin, Администратори
24MSN od igracite ...
Пон Мај 17, 2010 8:20 pm
wpadmin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Слики од играчите на ACTION Team!

Овде може да оставите слика од вас !
Модератори: Admin, Администратори
431Слики од ВАШИТЕ ...
Саб Јун 19, 2010 6:11 pm
d1mmY Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Резултати на одиграни клански

Овде ќе ви се објават резултатите од одиграните клански
Модератори: Admin, Администратори
819ACTION Team vs R...
Пон Jул 19, 2010 12:16 pm
wpadmin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

Предизвикај кланска

Предизвикај кланска со нашиот тим!
Модератори: Admin, Администратори
24Muva41.tEAM^Blue...
Пет Мај 21, 2010 9:34 am
wpadmin Видете го последното мислење
Нема нови мислења

ACTION Gaming Server

ACTION Gaming Server IP:78.46.94.162:27028 НАШИОТ КЛАН B_350x20_C692108-381007-FFFFFF-000000
Модератор: Admin
33Забелешки и крит...
Пет Jул 23, 2010 3:26 pm
Sonny*dare Видете го последното мислење
НАШИОТ КЛАН Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен